Демуринська початкова школа МСР


запам'ятати

 

природничо - математичний

 

(презентація на екологічну тематику)

docs.google.com/open

 

 
Тема:Урок-дослідження
Розвязування вправ на обчислення площ і об’ємів.
Мета: Узагальнити і систематизувати знання учнів про знаходження квадрата і куба числа. Закріпити вміння та навички розв’язувати задачі на знаходження площ та об’ємів, навчити застосовувати їх для розв’язування задач практичного змісту.
Розвивати логічне мислення, просторову уяву, уміння знаходити раціональні шляхи вирішення проблем.
 Виховувати інтерес до знань, кмітливість, наполегливість.
Обладнання: проектор, таблиці, карта для подорожі, макети многогранників, розгортки многогранників, математичне доміно.
Тип уроку: узагальнення знань, умінь навичок.
                               Хід уроку
І.Організація класу.
ІІ. Мотивація.
Показ слайдів, що містять зображення химерних будівель.
Як побудувати такі будинки? Так, архітектор-це творець,  що відображає свої задуми за допомогою креслень, схем, обчислень.
Дуже важливо зробити надійні проекти будинків, все чітко розрахувати. І тоді, побудований новий будинок –це справжній скарб. Ми організуємо експедицію «У пошуках скарбу» для того, щоб ви зрозуміли, з чого все починається. А щоб вам у дорозі було веселіше, візьмемо з собою казкових героїв.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
«Мікрофон»:
1.Як знайти квадрат і куб числа?
2. Як знайти периметр фігури?
3.Як знайти площу квадрата?
4.Як знайти площу прямокутника?
5.Як знайти об’єм куба?
6.Як знайти об’єм прямокутного паралелепіпеда?
Естафета біля дошки «Знайди пару».
7. А якими одиницями вимірювання користуються, коли мають справу з об’ємами і площами.
«Пошук інформації»- одиниці вимірюваня площ і об’ємів удавнину.
IV. Розв’язування вправ.
1.Обчисли: 2 ³ - 4=;  (6³-16):25=;  (6³+12):15=;5²+2³=;(7³-43):50=;
(5³+13²):21=
2.Виразити: в квадратних метрах: 18а, 15га;
В арах:24га, 1200000м², 15000а.
3.Підготуємо місце для будівництва.Знайти площу ділянки  землі для будівництва, якщоїї довжина 800м , ширина 900 м.
4.Кімната в будинку має форму прямокутного паралелепіпеда, її обєм -72 м, а висота -3м. знайти площу кімнати.
 
 5. «Дискусія». Банкетний зал має бути таким, щоб на кожного гостя було не менше 6м³ повітря. Чи можна запросити в зал 50 гостей, якщо довжина залу 10м, ширина-6м, а висота -5м?
Фізкультхвилинка
6. Який квадрат зайвий?
7. « Мозковий штурм» Щоб зафарбувати увесь куб потрібно 9 л чорнила. Скільки потрібно фарби, щоб зафарбувати вирізану частину?
8. Удворі замку треба побудувати басейн, місткістю 12м³.Площадка має розміри 3м х2м.Якою повинна бути висота басейну?
9 «Синтез думок». В кімнаті треба поклеїти шпалери.Виміри кімнати 10мх3мх6м. Скільки рулонів шпалер треба придбати, якщо довжина рулона 10м, ширина 50см. Врахуйте, що в кімнаті є 4 вікна (1х2).
Практичне завдання
Скільки пакунків з подарунками поміститься у контейнері?
( Практично -1 команда, теоретично -2 команда) , якщо виміри  контейнера 19х5х13, а подарунка - 6х6х5?
V. Підсумок уроку.
Чи згодні ви з твердженнями:
-будь-який куб є прямокутним паралелепіпедом;
-якщо довжина прямокутного паралелепіпеда не дорівнює його висоті, то він не є кубом;
-кожна грань куба – квадрат;
-рівні фігури мають рівні площі;
-будь-який квадрат – прямокутник;
-нерівні фігури мають різні площі;
-якщо периметри  прямокутників рівні, то у них рівні довжина і ширина;
-площу будь – якого прямокутника можна обчислити за формулою квадрата.
Завдання «Дилема». У математиці завжди є місце для роздумів.
Що ж, добігла кінця наша подорож. Ми дійшли до палацу Чарівника Смарагдового Міста. Тут ми повинні знайти скарб. Ваш скарб- ваші знання.
Оголошення результатів гри.
VI. Домашнє завдання
Підготуватися до контрольної роботи.

  Брейн – ринг
Добрий день!  Чудова фраза,
Вона єднає нас всіх відразу.
Після дня трудового цілком до речі
Щоб був у нас дійсно чудовий вечір.
Упоравшись з ділом, хіба не варто,
Зустрітися з піснею, дотепом і жартом
Як правило у кожній грі є свої закони:
Закон поваги, часу та чіткості.
Порушення цих правил веде до штрафу – 5 балів.
Жодне змагання не можна уявити без поважного і компетентного журі, яке вирішуватиме долю команд…
•    Перший конкурс - всім знайома гра
«Хрестики – нулики» зветься вона.
Правила такі: один гравець від команди відкриває клітинку та без підказки команди дає відповідь на запитання. Команда , яка перша складе лінію з  3 хрестиків – перемогла, команда, яка програла отримує таку кількість балів,  скільки правильних відповідей дала.
•    Бліц – турнір.  Команда, яка першою  відповідає на запитання – отримує 1 бал.
•    Жодне змагання, особливо фізичне, не має сенсу без дослідів. Час досліду.  До короткого відрізу свічки прикріпили невеличкий вантаж так,  щоб свічка плавала у воді. Свічку запалюємо.   Як швидко погасне свічка? Поясніть явище. Переможе  та команда, у якої пояснення співпаде з результатом досліду.
•    Чорний ящик в студію!
(Цей предмет пролежав у землі 2000 років. Існує легенда про грецького винахідника  Дедала і його племінника, талановитого юнака, який придумав гончарний круг і цей предмет. Він незамінний в архітектурі та будівництві. У Нижньому Новгороді археологи виявили ці предмети з бронзи. Відомий письменник  Ю. Олеша , автор «Трьох товстунів», писав: «В оксамитовому ложі лежить, щільно стиснувши ноги, холодний і сяючий. У нього важка голова…, я намагаюся підняти його, він зненацька розкривається і коле в руки». (циркуль)
•     Гравець команди обирає колір конверта, а потім дають відповідь на  питання з цього  конверта.
•    Конкурс «Знайди зайвий квадрат».
•    Повернімося до наших конвертів.
•    Конкурс «Малярський». Скільки фарби треба , щоб пофарбувати вирізану частину куба.
•     Час досліду, але перш за все питання: Як поведуть себе дерев’яні палички з під морозива:
А) якщо їх покласти на воду.
Б )поставити їх на воду.
•    Конверти вже зачекалися. Тягніть квадратик.
•    Зараз ви почуєте пояснення до математичного поняття. Якщо ви: з першого разу відгадаєте, то отримаєте – 3 бали; з другого – 2 бали; з третього – 1 бал.
№1(1.Вона трапляється не тільки в геометрії,а й усіх інших науках; 2.В азбуці Морзе її використовують для передачі повідомлень; 3.Вона така маленька,але дуже потрібна і важлива. В геометрії без неї неможливо(крапка).
№2(1.Одне з найважливіших понять математики і прикладних наук; 2.Найзручніша математична модель для розв’язування задач;  3.Це рівність,  що містить невідомі числа, позначені буквами (рівняння).
•    Чорний ящик. Відгадуємо твою таємницю.
(З’явилася вона в 19 столітті. Батько її американський винахідник Томас Едісон. Спочатку вона була недовговічною, слабкою. Але завдяки її винахідникам, які довго працювали над її удосконаленням, тривалість життя значно збільшилася. Досконала форма скляного балона приваблює погляди охочих мене придбати. Тоненькі молібденові ніжки всередині балона тримають сріблясту вольфрамову спіраль. (лампа)
•    Хто кмітливіший у команді?
Хто сміливіший від усіх?
Хто вперед веде усіх?
Хто колег не підведе особливо у воді?
Це звичайно ж капітан! Капітани до бою!
Запропонуйте, що треба зробити, щоб картоплина,яку  кинули  у воду – спливла. На роздуми у вас хвилина, команда не підказує.
                                        (посолити воду)
•    Розв’яжіть приклад, але без обчислення.
•    І останні конверти вже чекають.
•     « Заморочки з бочки», за правильну  відповідь – 5 балів:
1.    Журнал «Перець» опублікував таку  репліку: «Згущена математика». На банках із згущеним молоком було написано:  молока-28,5%, жиру-8, 5%, бурякового цукру-43,5%, вологи-26, 5%. Чому ця етикетка потрапила до «Перця»?
    Поки журі підбиває підсумки, у команд останнє завдання «килимок».
 
docs.google.com/open(робота над проектом «Подорож у минуле»)

1
2
3
4
5